TRENER PERSONALNY

               

Trener personalny to zawód, który łączy kilka profesji w jedną. Mówiąc ogólnie, Twoim głównym zadaniem będzie przeprowadzenie podopiecznego poprzez treningi do wymarzonej sylwetki, ale czy tylko? Nie! Jako wykwalifikowany trener będziesz musiał oferować znacznie więcej:


          

 • Dietetyk – rozpoczynając swoją przygodę z treningam personalnymi, musisz wiedzieć, że wymarzona sylwetka jest uzależniona zarówno od samych ćwiczeń, jak i odpowiednio dobranej diety. Aby Twój podopieczny zrzucił nadprogramowe kilogramy, powinieneś umieć te dwa elementy połączyć. Oczywiście, nie musisz być dietetykiem, jednak wiedzę na temat żywienia w sporcie z całą pewnością powinieneś mieć. Jako trener będziesz nie tylko układać dietę dopasowaną do indywidualnych potrzeb klienta, ale także zmieniać jego złe nawyki żywieniowe. Co więcej, będziesz pomocny w przypadku osób, które z powodu chorób muszą się wystrzegać określonych składników pokarmowych, proponując rozwiązania pozwalające na zachowanie szczuplej sylwetki podczas stosowania rygorystycznej diety zdrowotnej.

              
 • Menager – aby trening przynosił zamierzone cele, musi być odpowiednio zaplanowany. Często osoby początkujące popełniają mnóstwo błędów, przez co nawet najcięższa praca nie przynosi upragnionych efektów. I to właśnie będzie zadanie dla Ciebie. Jako trener personalny będziesz układać plany ćwiczeń, dbać o to, by treningi były wykonywane według właściwych założeń, zwiększać świadomość podopiecznego na temat jego ciała, a co za tym idzie wskazywać mu właściwą drogę do osiągnięcia sukcesu.

              
 • Motywator – ćwiczysz, więc wiesz, że w pewnym momencie przychodzi kryzys – brakuje energii i chęci, a sama myśl o kolejnym treningu powoduje zmęczenie i zniechęcenie. Również w tej kwestii Twoja rola będzie nieoceniona. Dzięki wiedzy sprawisz, by każdy kolejny trening upływał w miłej atmosferze pozwalającej oderwać się od codziennych trosk i problemów
         

 • Trener – czyli specjalista od ćwiczeń. Tutaj naprawdę możesz się wykazać, dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Bez problemu będziesz w stanie pokazać, jak należy ćwiczyć, wskazać najlepszą technikę oraz pomóc wyeliminować błędy.To jednak nie wszystko, powinieneś wiedzieć, jak poradzić sobie z elementami rehabilitacji oraz eliminacją wad postawy. Bez względu na to, czy Twój podopieczny będzie osobą początkującą, czy doświadczoną, będziesz pomagać w doborze planu ćwiczeń do jego możliwości oraz określać czas potrzebny do osiągnięcia założonego celu.

 • Tryb nauczania
  Zaoczny

 • Czas trwania
  160 godzin

 • Cena/msc
  149 zł

 • Uzyskany dokument
  Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z rozporządzeniem MEN oraz certyfikat